M27W256B-80F6
Description
IC EPROM 256KBIT PARALLEL 28CDIP
DataSheet
M27W256B-80F6 PDF
Memory Format:EPROM
Technology:EPROM - UV
Memory Size:256Kb (32K x 8)
Access Time:80 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:28-CDIP (0.600", 15.24mm) Window