AT27C256R-45JI
Description
IC EPROM 256KBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
AT27C256R-45JI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:256Kb (32K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)