AT49F512-55JU
Description
IC FLASH 512KBIT PARALLEL 32PLCC
DataSheet
AT49F512-55JU PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)