IS49NLC96400-25B
Manufacturer
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
VIGOR # :
Description
Catalog
Memory
DataSheet
IS49NLC96400-25B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:DRAM
Memory Size:576Mb (64M x 9)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:20 ns
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)