CY62177ESL-55ZXIT
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SRAM 32MBIT PARALLEL 48TSOP I
DataSheet
CY62177ESL-55ZXIT PDF
Type Description
Series:MoBL®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:32Mb (4M x 8, 2M x 16)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:55ns
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:2.2V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)