STK11C68-5L45M
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC NVSRAM 64KBIT PARALLEL 28LCC
Catalog
Memory
DataSheet
STK11C68-5L45M PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:NVSRAM
Technology:NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size:64Kb (8K x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:45ns
Access Time:45 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)