IS61LP6432A-133TQ
Manufacturer
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 100TQFP
Catalog
Memory
DataSheet
IS61LP6432A-133TQ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:2Mb (64K x 32)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:4 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)