70V5388S133BC
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
Catalog
Memory
DataSheet
70V5388S133BC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Quad Port, Synchronous
Memory Size:1.125Mb (64K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.4 ns
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)