7130SA55JI8
Description
IC SRAM 8KBIT PARALLEL 52PLCC
DataSheet
7130SA55JI8 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Size:8Kb (1K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)