AT45D011-XC
Description
IC FLASH 1MBIT SPI 15MHZ 14TSSOP
DataSheet
AT45D011-XC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:1Mb (264 Bytes x 512 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ms
Access Time:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)