IDT70T3399S166DD
Description
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 144TQFP
DataSheet
IDT70T3399S166DD PDF
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:2Mb (128K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.6 ns
Voltage - Supply:2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)