MT40A16G4WPF-062H:B
Manufacturer
Micron Technology
VIGOR # :
Description
IC FLASH 64GBIT 1.6GHZ
Catalog
Memory
DataSheet
MT40A16G4WPF-062H:B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:SDRAM - DDR4
Memory Size:64Gb (16G x 4)
Memory Interface:-
Clock Frequency:1.6 GHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:-
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TC)