CY15B104QSN-108LPXI
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC FRAM 4MBIT SPI/QUAD I/O 8GQFN
Catalog
Memory
DataSheet
CY15B104QSN-108LPXI PDF
Type Description
Series:Excelon™-Ultra, F-RAM™
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FRAM
Technology:FRAM (Ferroelectric RAM)
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:108 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)