AS6C4008A-55ZINTR
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32TSOP II
DataSheet
AS6C4008A-55ZINTR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:4Mb (512K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)