7140SA55L48B
Description
IC SRAM 8KBIT PARALLEL 48LCC
DataSheet
7140SA55L48B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Memory Size:8Kb (1K x 8)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TA)