SST25VF080B-50-4I-ZCE
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 50MHZ 16CSP
DataSheet
SST25VF080B-50-4I-ZCE PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:50 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:10µs
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)