AK93C55AF
Manufacturer
Asahi Kasei Microdevices / AKM Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC EEPROM 2KBIT SPI 8SOP
Catalog
Memory
DataSheet
AK93C55AF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:EEPROM
Technology:EEPROM
Memory Size:2Kb (128 x 16)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:-
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)