25AA010A/S16K
Description
IC EEPROM 1KBIT SPI 10MHZ DIE
DataSheet
25AA010A/S16K PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)