SST25WF080B-40I/W13G
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 40MHZ WAFER
DataSheet
SST25WF080B-40I/W13G PDF
Type Description
Series:SST25
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:40 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 1.95V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)