NSV45025AT1G
Description
LED DRIVER
Catalog
PMIC - Current Regulation/Management
DataSheet
NSV45025AT1G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Bulk
Part Status:Active
Function:Current Regulator
Sensing Method:High/Low-Side
Accuracy:±10%
Voltage - Input:45V
Current - Output:25mA
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C