XR46004ETCTR-Q
Manufacturer
MaxLinear
VIGOR # :
Description
IC LD CURRENT REGULATOR 600MA HI
Catalog
PMIC - LED Drivers
DataSheet
XR46004ETCTR-Q PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Linear
Topology:-
Internal Switch(s):-
Number of Outputs:1
Voltage - Supply (Min):5V
Voltage - Supply (Max):50V
Voltage - Output:75V
Current - Output / Channel:600mA
Frequency:-
Dimming:-
Applications:Automotive, Lighting
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)