NCP1654BD200R2G
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC PFC CTRLR CCM 220KHZ 8SO
Catalog
PMIC - PFC (Power Factor Correction)
DataSheet
NCP1654BD200R2G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Mode:Continuous Conduction (CCM)
Frequency - Switching:180kHz ~ 220kHz
Current - Startup:75 µA
Voltage - Supply:9V ~ 20V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)