MB3793-28APNF-G-JN-EF6E1
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOP
Catalog
PMIC - Supervisors
DataSheet
MB3793-28APNF-G-JN-EF6E1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored:1
Voltage - Threshold:2.8V
Output:CMOS Inverted
Reset:Active Low
Reset Timeout:30ms Minimum
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)