LT6656ACS6-3.3#TRPBF
Description
IC VREF SERIES 0.05% TSOT-23-6
DataSheet
LT6656ACS6-3.3#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5 mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:30ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:3.8V ~ 18V
Current - Supply:1.5µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)