LM4050AEX3-3.3+T
Manufacturer
Maxim Integrated
VIGOR # :
Description
IC VREF SHUNT 0.1% SC70-3
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LM4050AEX3-3.3+T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:50µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:67 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)