LM4030CMF-2.5/NOPB
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC VREF SHUNT 0.15% SOT23-5
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LM4030CMF-2.5/NOPB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:30 mA
Tolerance:±0.15%
Temperature Coefficient:30ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:105µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:120 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)