LT6656ACDC-2.048#TRMPBF
Description
IC VREF SERIES 0.1% 6DFN
DataSheet
LT6656ACDC-2.048#TRMPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.048V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:5 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:30ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:2.548V ~ 18V
Current - Supply:1.5µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)