LT6658AHDE-1.2#TRPBF
Manufacturer
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
VIGOR # :
Description
PRECDUALOUTPT,HIGHCURR,LOWNOISE,
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LT6658AHDE-1.2#TRPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Reference Type:Series, Dual
Output Type:Adjustable (Fixed)
Voltage - Output (Min/Fixed):1.2V
Voltage - Output (Max):6 V
Current - Output:20 mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:0.8ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:2ppmrms
Voltage - Input:3.5V ~ 36V
Current - Supply:3.2mA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)