LT6654AHS6-1.25#TRMPBF
Manufacturer
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
VIGOR # :
Description
IC VREF SERIES 0.05% TSOT-23-6
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
LT6654AHS6-1.25#TRMPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Reference Type:Series
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):1.25V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:10 mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:0.8ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:2ppmrms
Voltage - Input:2.4V ~ 36V
Current - Supply:600µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)