LM4128DMF-2.5/NOPB
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC VREF SERIES 1% SOT23-5
DataSheet
LM4128DMF-2.5/NOPB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:20 mA
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:275µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:2.9V ~ 5.5V
Current - Supply:100µA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)