TL4050B50QDBZR
Description
TL4050B PRECISION MICROPOWER SHU
DataSheet
TL4050B50QDBZR PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:93µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:90 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)