TL4050A50QDBZRQ1
Description
TL4050A50-Q1 AUTOMOTIVE CATALOG
Catalog
PMIC - Voltage Reference
DataSheet
TL4050A50QDBZRQ1 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Bulk
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:93µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:90 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)