TL4050A50QDBZT
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC VREF SHUNT 0.1% SOT23-3
DataSheet
TL4050A50QDBZT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:15 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Noise - 10Hz to 10kHz:93µVrms
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:90 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)