LT1634BIS8-2.5#PBF
Description
IC VREF SHUNT 0.05% 8SOIC
DataSheet
LT1634BIS8-2.5#PBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Reference Type:Shunt
Output Type:Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:50 mA
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:15µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Voltage - Input:-
Current - Supply:-
Current - Cathode:8 µA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)