
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Output Configuration: | Positive or Negative |
| Topology: | Boost, Charge Pump, Cuk, SEPIC |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.55V |
| Voltage - Input (Max): | 40V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3mV, 1.204V |
| Voltage - Output (Max): | 65V (Switch) |
| Current - Output: | 375mA (Switch) |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 1.5MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 8-MSOP-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LT8570IMS8E-1#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SWITCHED CAPACITOR REGULATOR
IC REG CHARG PUMP 3.3V 10DFN
IC REG CHARG PUMP INV 20MA 8SOIC
CONN RCPT 40POS 0.1 GOLD SMD
IC REG MULTI CONFG ADJ 8MSOP
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
CONN PLUG FMALE 100P GOLD CRIMP