
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Ratiometric |
| Output Configuration: | Positive or Negative |
| Topology: | Charge Pump |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 1.8V |
| Voltage - Input (Max): | 5.25V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | -Vin, 2Vin, Vin/2 |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 60mA |
| Frequency - Switching: | 50kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TPS60402DBVRG4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC BUCK 1.5A ASYNC WDFN-10S
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 6DFN
IC REG FLYBACK 3.6A 8SOIC
CAP CER 120PF 16V X7R 0805
CAP CER 1210 7.5NF 25V ULTRA STA
IC REG CHARG PUMP INV 60MA SOT23
RELAY SAFETY 6PST 6A 18V