
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RP515x |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 1.8V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.3V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 300mA |
| Frequency - Switching: | 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-UFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | DFN(PLP)2527-10 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RP515K334D-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16WQFN
IC REG BOOST ADJ 600MA 8SOIC
IC REG BUCK ADJ 2.5A 16TSSOP
XTAL OSC XO 32.0MHZ 3.3V SMD
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
CONVERTER BUCK DC/DC 300 MA