
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive, Isolation Capable |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 7.5V |
| Voltage - Input (Max): | 100V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.225V |
| Voltage - Output (Max): | 100V |
| Current - Output: | 100mA |
| Frequency - Switching: | Adj to 1MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SO PowerPad |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LM34925MRX/NOPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK 5V 1.2A 10MSOP
IC REG BUCK 1.8V 500MA 6UDFN
IC REG FLYBACK ADJ 450MA TSOT23
CONN HEADER VERT 58POS 2.54MM
IC REG BUCK ADJ 100MA DL 8SOPWR
3" BADGER BRUSH; HOG FILL; WD HD
RF PWR DVDR 3.6GHZ-4.3GHZ MODULE