
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Up/Step-Down |
| Output Configuration: | Negative |
| Topology: | Charge Pump |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3.05V |
| Voltage - Input (Max): | 5.25V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | -2.5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 20mA |
| Frequency - Switching: | 900kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LTC1550LCS8-2.5#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MAX16958 ANALOG TO DIGITAL CONVE
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8SOP
IC REG BUCK 3.3V 350MA 16MSOP
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
IC REG CHARG PUMP -2.5V 8SOIC
RES 6.2 OHM 2W 5% AXIAL