
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Programmable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 2.7V |
| Voltage - Input (Max): | 20V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.8V, 3V, 3.3V, 5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 50mA |
| Frequency - Switching: | - |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 10-DFN (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LTC3388IDD-3#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJ 350MA 16MSOP
IC REG BUCK 1.8V 6A 20QFN
IC REG BUCK ADJ 300MA 10QFN
CAP CER 0.18UF 50V X7R 0805
XTAL OSC XO 700.0000MHZ LVDS SMD
IC REG BUCK PROG 50MA 10DFN
DC DC CONVERTER +/-12V 5W