
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3.5V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 6A |
| Frequency - Switching: | 220kHz ~ 2.2MHz |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 17-PowerWFQFN |
| Supplier Device Package: | 17-FC2QFN (3.5x3.75) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MAX20006EAFOC/VY+ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 10SON
IC INTEGRATED CIRCUIT
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 8MFP
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
FIXED IND 2.7UH 220MA 1.3 OHM TH
IC CONV STEP DOWN 36V 17QFN
HALTERING