
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 16V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 13.92V |
| Current - Output: | 1.5A |
| Frequency - Switching: | 1.5MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-VDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 6-DFN-EP (3x3) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ST1S03PMR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK 15V 1A 16DIP
IC REG BST CUK FLYBACK ADJ 8SOIC
IC REG BUCK ADJ 350MA 8WSON
CAP CER 1206 12NF 16V ULTRA STAB
CONN STRAIN RELIEF OPEN 2-8POS
IC REG BUCK ADJUSTABLE 1.5A 6DFN
OC-AT-S-FA-752-