LM2575D2T-3.3
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC REG BUCK 3.3V D2PAK-5
DataSheet
LM2575D2T-3.3 PDF
Type Description
Series:-
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):4.75V
Voltage - Input (Max):40V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Current - Output:1A
Frequency - Switching:52kHz
Synchronous Rectifier:No
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)