
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3.4V |
| Voltage - Input (Max): | 42V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.3V |
| Voltage - Output (Max): | 30V |
| Current - Output: | 4A |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 3MHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-WFQFN, 18 Leads, Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 20-QFN (3x4) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LT8614MPUDC#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 40A LGA
IC REG BOOST SEPIC ADJ 1A 8MSOP
IC REG BUCK ADJUSTABLE 12A PQFN
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
IC REG BUCK ADJUSTABLE 4A 20QFN
RES 920 OHM 0.5% 1/10W 0805