
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | - |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input (Min): | 2.3V |
| Voltage - Input (Max): | 4V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | - |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Current - Output: | 3A |
| Frequency - Switching: | 650kHz |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-PSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ML6554IU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8SO
IC REG SWITCH
IC REG BUCK SYNCH
CAP CER 0603 5.1PF 100V ULTRA ST
CAP CER 5600PF 63V C0G/NP0 1812
CAP CER 220PF 100V BP 0805
IC REG BUCK 3A DL 16PSOP