LD3985M122R
Description
IC REG LIN 1.22V 150MA SOT23-5
DataSheet
LD3985M122R PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):6V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.22V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):-
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):150 µA
Current - Supply (Max):250 µA
PSRR:60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C