S-1112B36PI-L6VTFU
Description
IC REG LINEAR 3.6V 150MA SNT6A
DataSheet
S-1112B36PI-L6VTFU PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.6V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.26V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):90 µA
PSRR:80dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)