S-817B14AUA-CWDT2G
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 1.4V 20MA SOT89-3
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
S-817B14AUA-CWDT2G PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.4V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):1.58V @ 10mA
Current - Output:20mA
Current - Quiescent (Iq):2.5 µA
Current - Supply (Max):-
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)