S-817B53AMC-CXQT2U
Description
IC REG LINEAR 5.3V 75MA SOT23-5
DataSheet
S-817B53AMC-CXQT2U PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):5.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.25V @ 10mA
Current - Output:75mA
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)