S-11L10D11-I6T2U
Description
IC REG LINEAR 1.1V 150MA SNT6A
DataSheet
S-11L10D11-I6T2U PDF
Type Description
Series:S-11L10B/D
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):3.65V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.1V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.42V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):900 nA
Current - Supply (Max):16 µA
PSRR:60dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)